Committee Members 2020-2021
43rd Parliament December 5, 2019 to August 15, 2021

Chair

portrait

The Honourable David McGuinty
P.C., M.P.

Profile

Members

portrait

The Honourable Dennis Dawson
P.C., Senator

Profile

portrait

Ted Falk
M.P.

(Resigned June 15, 2021)

Profile

portrait

The Honourable Frances Lankin
P.C., C.M., Senator

Profile

portrait

Glen Motz
M.O.M., M.P.

(Resigned June 15, 2021)

Profile

portrait

Christine Normandin
M.P.

(Resigned February 20, 2020)

Profile

portrait

Jennifer O’Connell
M.P.

(Resigned March 19, 2021)

Profile

portrait

The Honourable Vernon White
Senator

Profile